Filtruoti pagal

Prekės ženklas

Prekės ženklas

Svoris

Svoris

 • 0kg - 16,2kg

Kaina

Kaina

 • 0,00 € - 277,00 €

Spalva

Spalva

Prieinamumas

Prieinamumas

Aktyvūs filtrai

Polistireninis putplastis BalPol EPS50 (įv. storių)

Polistireninis putplastis (tarptautinis sutrumpinimas EPS) – standi, poringa, efektyviai šilumą izoliuojanti medžiaga, kurią sudaro oras (98%), uždarytas į nedidelio skersmens polistireno (2%) rutuliukus. Ši šiltinimo medžiaga naudotina naujų ir modernizuojamų pastatų išorinėms atitvaroms bei visoms kitoms konstrukcijoms šiltinti, sandarinti, oro ir mechaniniam (smūgio) garsui slopinti.
Prekės pristatymo laikas 2-21 d.d.

Polistireninis putplastis – izoliacinė medžiaga, ieškantiems ilgalaikių sprendimų

 
Polistireninis putplastis (dar žinomas kaip putų polistirenas, polistirolas, šiloporas, EPS putplastis) yra puikus pasirinkimas būsto vidaus ir išorės izoliacijai. Tai lengva, plačiai pritaikoma, ekonomiška izoliacinė medžiaga, kurios termoizoliacinės savybės – nepriekaištingos.
Internetinėje ir fizinėje „Mimeta“ parduotuvėje Jūsų laukia kokybiškos polistirolo plokštės, pritaikomos kiekvieno poreikiams, išorės ir vidaus naudojimui.

Putplastis – kodėl verta jį rinktis?

Statant naują ar renovuojant seną statinį, būsto savininkai dažnai susiduria su dilema: kaip apsaugoti būstą nuo išorės poveikio – šalčio, vėjo, drėgmės ir kitų Lietuvos orams būdingų stichijų. Šiandien izoliaciją galima atlikti pasitelkus įvairias rinkoje siūlomas medžiagas. Pasirinkimas neribotas – atsižvelgiant į biudžetą, technines savybes ir kokybę.
Vis dėlto, jau ne vienerius metus populiariausias pasirinkimas – polistirolo plokštės. Štai kokiomis savybėmis jos pasižymi:
 • Gera šilumos izoliacija – jaukus, šiltas būstas yra kiekvieno prioritetas. Ypač šiandien, kai šildymo kaina nepastovi, smarkiai pakilusi. Jeigu taip galvojate ir Jūs, polistirolą rinktis išties apsimoka: polistirenas, arba šiloporas, patikimai izoliuoja šilumą ir užtikrina pastatui aukštą energinį efektyvumą.
 • Atsparus drėgmei – dėl unikalių medžiaginių savybių, polistirolas yra atsparus vėjui, pasižymi mažu įmirkimu, todėl apšiltinus patalpas šia medžiaga, į jas nepateks drėgmė iš išorės.
 • Saugi sudėtis – EPS putplastis pasižymi puikia sudėtimi: jį sudaro polistirolas (tik apie 2 proc.) ir oras  (98 proc.). Tai sveikatai ir aplinkai draugiška medžiaga, kurios sudėtyje nėra pavojingų, toksiškų priedų.
 • Lengvai perdirbama – jeigu Jums artimos ekologijos ir aplinkos tausojimo idėjos, polistireninis putplastis tam puikiai tiks. Atitarnavus, šią medžiagą lengva perdirbti, todėl neteršiama aplinka.
 • Lengvas ir nešiojamas – polistirenas pasižymi nedideliu svoriu, todėl šį gaminį patogu gabenti, nesunku perkelti iš vienos vietos į kitą.
 • Puiki šoko absorbcija – ši izoliacinė medžiaga turi amortizacines savybes, todėl idealiai tinka ne tik pastatų šiltinimui, izoliacijai, bet puikiai tiks ir saugoti ir gabenti trapius daiktus.
 • Atsparus suspaudimui – polistirolas atsparus deformacijai dėl slėgio ar stipraus suspaudimo. Nors tai labai lengva medžiaga, ji puikiai atsilaiko prieš įvairias išorės jėgas.
 • Garso slopinimas – EPS putplastį specialistai vertina dėl gana gerų triukšmo izoliavimo savybių.
 • Geras kainos ir kokybės santykis – mūsų parduotuvėje užtikrinama puiku putplasčio kaina ir nepriekaištinga kokybė, kuria galėsite džiaugtis ilgus metus!
 • Ilgaamžis produktas – putų polistirenas atsparus laiko ir aplinkos poveikiui: jis labai ilgą laiką išlieka puikios būklės, nesideformuoja, nepakeičia savo izoliacinių savybių ir matmenų, todėl yra puikus pasirinkimas, siekiantiems ilgaamžių izoliacinių sprendimų.
Kaip ir visos kitos medžiagos, polistireninis putplastis turi ir tam tikrų trūkumų:
 • Lengvai lūžta – polistirolo plokštės gana trapios, jos gali lūžti jas pjaustant, todėl, jeigu norite keisti putplasčio išmatavimus, tai darykite atsargiai, naudodami tam skirtas priemones.
 • Karščio bijanti medžiaga – standartinės polistirolo plokštės neturėtų būti laikomos aukštesnėje kaip 80 °C temperatūroje. Jos pažeidžiamos, jeigu ant jų patenka daugelis organinės kilmės tirpiklių. Tai reiškia, kad ši medžiaga yra degi ir šalia šilumos šaltinių polistirolą reikėtų naudoti laikantis visų atsargumo priemonių.

Putų polisterenas – namų fasadams, pamatams, vidaus sienoms

Polistirenas yra lengva plokščių pavidalo medžiaga, reikalinga projektuojant funkcionalų, ekonomišką ir energiją taupantį pastatą. EPS putplastį galima pasitelkti įvairioms reikmėms, kaip stogo, fasado, pamatų apšiltinimas ir sandarinimas, sienų izoliacija, grindų šiltinimas, interjero kūrimas (tūrinių dekoro elementų formavimas, pasitelkus putplastį) ir dar daugiau.
Tai itin lengva, tačiau patvari ir nebrangi medžiaga, kuri padeda kurti namų jaukumą, nekenkia aplinkai ir suteikia puikią termoizoliaciją.

DUK

1.Į ką būtina atsižvelgti perkant putų polistireną?

Jis turi pasižymėti puikia izoliacija nuo šalčio, vėjo, drėgmės, todėl renkantis produktą, atsižvelkite į kelis veiksnius:
 • Ar Jus dominantis polistireninis putplastis atsparus mechaniniams pažeidimams (įplyšimams, spaudimui, tempimui).
 • Pagal savo poreikius, pasidomėkite, ar produktas skirtas naudojimui būsto viduje ar išorėje.
Šios ir kitos svarbios techninės charakteristikos turi būti nurodytos produkto informaciniame aprašyme, todėl įdėmiai jį peržiūrėkite.

2.Kaip veikia ši medžiaga, kokios svarbiausios jos funkcijos?

Tai medžiaga, kurios svarbiausia funkcija – izoliacija. Tinkamai parinktas polistireninis putplastis gerai apsaugo statinį nuo šalčio, vėjo, drėgmės ir kitų gamtos stichijų.

3.Ar putų polistirenas visada būna vienodas?

Tikrai ne. Vienas pastebimiausių skirtumų – tarp EPS ir XPS polistireno. EPS yra izoliacija, dažniausiai naudojama izoliuoto betono formose, konstrukcinėse izoliuotose plokštėse (SIP) ir išorinėse izoliacijos ir apdailos sistemose. EPS yra itin lengvas produktas, pagamintas iš putų polistirolo karoliukų.
EPS yra patvarus, stiprus ir lengvas, todėl jį galima naudoti kaip izoliuotą skydų sistemą fasadams, sienoms, stogams, grindims. Taip pat – kaip plūduriuojančią medžiagą statant prieplaukas ir pontonus ar net lengvas kelių ir geležinkelių konstrukcijas.
Tuo tarpu XPS, arba ekstruzinis šiloporas putplastis, paprastai yra tvirtesnis, pasižymi aukštesnėmis mechaninėmis savybėmis ir iš esmės yra brangesnis nei EPS. Jis turi daugybę panaudojimo galimybių: jį patogu naudoti atliekant pastatų, stogų ir betoninių grindų izoliaciją. Taip pat XPS medžiaga taip pat gali būti naudojama amatams ir modelių kūrimui, ypač architektūriniams modeliams. Ekstruzinis polistirenas pasižymi puikiomis energijos taupymo savybėmis dėl patobulintų fizinių ir mechaninių savybių.

4.Kokių gamintojų produktus siūlote?

Darome viską, kad mūsų klientus džiugintų patikimų gamintojų produkcija ir gera polistirolo kaina. „Mimeta“ parduotuvėse Jūsų laukia puikiai vertinamų gamintojų produktai: „Sonarol“, „Kauno Šilas“, „Ukmergės gelžbetonis“, „Balpol“ šiloporas putplastis.

5.Nuo ko priklauso putplasčio kaina?

Jo kaina nustatoma atsižvelgiant į tokius veiksnius, kaip sandara, gamybos kaštai, mechaninės savybės, storis, atsparumas. Pavyzdžiui, ekstruzinis putplastis dažniausiai kainuoja daugiau nei EPS putplasčio plokštės.

6.Kiek laiko gali tarnauti ši medžiaga?

Priklausomai nuo tipo ir kokybės, polistirolo tarnavimo trukmė gali siekti iki 40 metų ar dar daugiau.

7.Į ką atkreipti dėmesį renkantis šią medžiagą?

Būtina atsižvelgti, kam bus skirta naudoti medžiaga, kokio storio apšiltinimo Jums reikia, kokia produkto šiluminė varža.

8.Ką būtina žinoti apie putų polistirolo dėjimą grindims/sienoms/fasadams ir kt.? Kaip pasiruošti šiems darbams?

Paviršius turi būti lygus, kruopščiai nuvalytas: pašalinkite nuo jo nešvarumus, riebalus, kitus teršalus. Prieš dedant polistirolą, būtina paviršių padengti specialiu gruntu. Darbams naudojant klijavimo putas, reikėtų atsižvelgti į aplinkos temperatūrą. Ji naudojimo metu turi būti ne mažesnė nei –5 °C, ir ne didesnė nei +30 °C.

9.Kaip žymimas putų polistirolas ir ką tai reiškia?

Dažniausiai ši medžiaga žymima taip: EPS–50, EPS–70, EPS–70, EPS–80, EPS–100, EPS–150, EPS–200. Perkant polistirolą, labai svarbu atsižvelgti į šiuos žymenis. Jie nurodo medžiagos gniuždymo, įtempimo bei lenkimo stiprio vertę. Priklausomai nuo skaičiaus, medžiaga yra skirta vidaus, išorės naudojimui, mažam ar dideliam spaudimui, apkrovai.

10.Ar putų polistirolą galima naudoti drėgnoje aplinkoje?

Viena iš polistirolo funkcijų – apsauga nuo drėgmės, todėl šią medžiagą galima naudoti drėgnoje aplinkoje. Tiesa, nors putų polistirenas yra atsparus drėgmei, bet nėra 100 proc. nepralaidus: vanduo per mikro tarpelius gali patekti į medžiagos vidų. Stiprias hidroizoliacines savybes turi ekstruzinis polistirenas, jį galite rasti kitoje kategorijoje.