Filtruoti pagal

Svoris

Svoris

 • 12,8kg - 15,24kg

Prieinamumas

Prieinamumas

Aktyvūs filtrai

OSB plokštės: pastatų statybai ir interjerui

OSB medienos plokštės, dar vadinamos orientuotų skiedrų plokštėmis, yra pagamintos iš kelių sluoksnių medienos drožlių. Naudojamos įvairiems statybos ir interjero apdailos darbams.

OSB plokščių naudojimas

Jos plačiai pritaikomos atliekant statybų darbus: karkasinių namų statyboje, grindims, sienoms, stogams, laikinos statybos pastatuose. Jos taip pat naudojamos laikinoms perdangoms, baldams, kuriant interjero apdailą. OSB plokštės tinka ir gaminant sandėliavimo įrangą: krovinių dėžes, konteinerius, padėklus, lentynas, stelažų sistemas ir kt.

OSB plokščių privalumai

 • Atsparus paviršius. Gamybos metu plokštės padengiamos pažangios technologijos dervomis, todėl tampa tvirtesnės, atsparesnės. Lyginant su kitomis alternatyvomis (pavyzdžiui, fanera) OSB plokščių paviršius net laikui bėgant išlieka geros būklės, lygus, nesupleišėja. Taip pat verta pastebėti, kad nors sudėties pagrindą sudaro medienos drožlės, impregnuota OSB plokštė turi vandenį atstumiantį paviršių, todėl yra mažiau jautri drėgmei.
 • Lanksčios, lengvai pritaikomos plokštės. Orientuotų skiedrų plokštės sudarytos iš kelių medienos drožlių sluoksnių. Kiekviename sluoksnyje drožlės išdėstytos skirtingomis kryptimis. Tai pagerina plokščių lankstumą, suteikia laisvės jas pritaikyti įvairioms paskirtims: nuo namo konstrukcijų iki interjero apdailos elementų.
 • Lengvas montavimas. OSB medienos plokštės tvirtinamos greitai, vinių ir varžtų pagalba. Jų montavimui nereikia brangių ir sudėtingų priemonių, specialių klijų. Kokybiškai sutvirtinus plokštes, jos išlieka stabilios, tvirtai laikosi, nekliba.
 • Padidina energinį efektyvumą. Dėl puikių OSB izoliacinių savybių, šios plokštės yra geras pasirinkimas siekiant pagerinti pastatų energijos vartojimo efektyvumą. Tinkamai sumontavus plokštes, jos sumažina šalčio tiltų rizika, lemia mažesnes energijos sąnaudas ir prisideda prie komfortiškos temperatūros palaikymo namų viduje.
 • Ekologiška medžiaga. Plokštės pagamintos iš natūralių medžio drožlių, todėl yra saugios aplinkai, gali būti perdirbamos. Jeigu esate neabejingi aplinkos tvarumui, tai išties dėmesio vertas pasirinkimas.
 • Nereikia specialaus apdorojimo. Orientuotų skiedrų plokštės yra paruoštos montavimui ir kitokiam naudojimui. Esant pageidavimui, jų paviršių galima iš karto dažyti, lakuoti ir kitaip apdoroti.
 • Pritaikomos individualiai. Nors OSB plokštės būna kelių standartinių išmatavimų, esant poreikiui jas galite susipjaustyti pagal savo individualius pageidavimus.
 • Patraukli kaina. Ieškantiems ekonomiškų, tačiau patikimų statybų sprendimų, rekomenduojame išmėginti OSB medienos drožlių plokštes. Jų kaina žemesnė nei faneros, MDP plokščių ir daugelio kitų panašių produktų, nenusileidžiant savo ilgaamžiškumu. Pasirinkus šią medžiagą, sutaupysite, tačiau neprarasite kokybės!
Išskirtinis dėmesys gamybai
Puikiai suprantame, kad plokščių tarnavimo laikas ir tvirtumas priklauso nuo gamybos ir žaliavų. Mūsų asortimente rasite tik kruopščiai atrinktas OSB plokštes. Jos pagamintos iš aukščiausios kokybės medienos – spygliuočių arba lapuočių medienos rąstų.
Tai atidžiai kontroliuojamas procesas: naudojant specialias priemones, nuskutama žievė, rąstai supjaustomi į trumpesnes dalis ir mediena smulkinama tol, kol įgauna skiedrų pavidalą. Standartinis skiedrų išmatavimas – nuo 90 iki 150 mm ilgis ir apie 25 mm plotis.

Skirtingi OSB plokščių tipai: kaip pasirinkti?

Šiandien parduotuvėse galite pamatyti pačių įvairiausių tipų ir išmatavimų OSB plokštes. Vis dėlto, populiariausios išlieka trečio tipo OSB plokštės:
 • OSB 3 su špuntu (išdroža);
 • OSB 3 lygiais kraštais.
OSB plokštė su špuntu geriausiai tinka konstrukcijoms, kurioms būtinas kuo tolygesnis plokščių sujungimas be tarpų. Pavyzdžiui, įrengiant sienas, grindis, pertvaras.
Tuo tarpu OSB plokštės lygiais kraštais geriausiai tinka gaminant statybines konstrukcijas, pakuotes sandėliavimui (dėžes, konteinerius, padėklus), daiktų laikymo įrangą (stelažus, lentynas), interjero apdailos elementus.
 

Plokštės geromis kainomis

UAB „Mimeta“ parduotuvėje Jūsų laukia įvairių išmatavimų plokštės už kiekvienam prieinamą kainą. Jas galime parduoti tiek mažais kiekiais, tiek paletėmis. Jeigu pageidaujate įsigyti didesnį OSB plokščių kiekį, kainas deriname individualiai. Tai kiekvienam prieinama statybų priemonė, kuri džiugina plačiomis pritaikymo galimybėmis ir ilgaamžiškumu.
Kviečiame apsilankyti: nemokamai pakonsultuosime, supažindinsime su produkcija ir padėsime rasti Jūsų poreikiams geriausiai tinkančias orientuotų skiedrų plokštes!

OSB, MDP ir faneros plokštės: pagrindiniai skirtumai

Nemažai žmonių šiuos produktus painioja tarpusavyje. Vis dėlto, jie turi nemažai skirtumų.
 1. OSB plokštės. Nors yra panašios, savo techninėmis savybėmis ir estetika lenkia MDP ir faneros plokštes. Gaminant OSB plokštes, naudojamos stipriai suspaustos, suklijuotos ir karštyje apdorotos medienos drožlės, todėl užtikrinamas ypatingas tvirtumas, patvarumas. Tai kokybiška, tvirta, drėgmei gana atspari ir aplinkai saugi medžiaga. Ją galima pritaikyti skirtingose erdvėse: nuo miegamojo iki ūkinės patalpos.
 2. Faneros plokštės. Faneros gamybai naudojami medienos sluoksniai. Jie tvirtai suspaudžiami ir papildomai apdorojami karštoje temperatūroje. Fanera gali būti dažoma, lakuojama ir kitaip apdorojama. Ji naudojama grindų, laiptų, pertvarų, sienų gamybai. Vis dėlto, lyginant su OSB, faneros plokštės greičiau praranda gerą savo išvaizdą, paviršiuje atsiranda nuoplaišų, nelygumų.
 3. MDP plokštės. Tai viena pigiausių apdailos medžiagų: MDP plokščių gamybai naudojamos medienos atliekos, pjuvenos. Lygiai taip pat kaip ir faneros bei OSB plokščių gamyboje, jos suklijuojamos, suspaudžiamos ir apdorojamos karščiu. Tiesa, lyginant su prieš tai aptartomis medžiagomis, MDP plokštės yra mažiau kokybiškos. Jos neatsparios drėgmei, ant jų prasčiau laikosi apdailos medžiagos (dažai, lakas), greičiau praranda pirminę išvaizdą.

Plokščių sandėliavimas

OSB plokštės jautrios drėgmei, todėl jas būtina sandėliuoti sausoje patalpoje. Taigi, perkant didesnį šių plokščių kiekį, nutarkite, ar turite galimybę jas laikyti atokiai nuo drėgmės.

DUK

Atsakome į dažnai užduodamus klausimus apie OSB plokštes.

1.Kokių išmatavimų plokštes turite?

Savo pirkėjams galime pasiūlyti skirtingo storio (6-25 mm) bei matmenų (2500x1250 mm, 2500x625 mm ir dar daugiau) medžio drožlių plokštes.

2.Kokia yra OSB plokštės kaina?

Kaina prasideda nuo 17,95 eur už vnt., tačiau galutinė kaina priklauso nuo plokštės tipo, išmatavimų, užsakymo dydžio.

3.Ar OSB plokščių gamyba bei pačios plokštės yra nekenksmingos aplinkai?

Tai saugi, ekologiška medžiaga, kurios gamybai naudojamos natūralios žaliavos: spygliuočių ir lapuočių mediena. Gaminant plokštes, etiškai naudojami gamtiniai ištekliai, laikomasi saugumo standartų, todėl galutinis rezultatas yra visiškai saugus tiek Jums, tiek gamtai.

4.Ar OSB yra tokia pati medžiaga, kaip faneros plokštės?

OSB ir fanera yra panašios savo sudėtimi, tačiau realybėje turi nemažai skirtumų. Vertinant ilgaamžiškumą, pritaikymo galimybes ir bendrą kokybę, rekomenduojame rinktis OSB. Tai patikima, stabili, tvirta medžiaga, kuri tinka įvairioms konstrukcijoms.

5.Ar OSB plokštes galima naudoti lauko sąlygomis?

Taip, specialiai apdorota (impregnuota OSB plokštė) gali būti naudojama lauke. Ji atsparesnė drėgmės poveikiui, nebijo temperatūrų svyravimų ir kitų gamtinių veiksnių. Prieš perkant plokštes šiai paskirčiai, pasidomėkite, ar jos padengtos apsauginėmis medžiagomis.

6.Ar orientuotų skiedrų plokštės tinka stogams ir kitoms svarbioms pastato konstrukcijoms?

Tikrai taip. Tai tvirtos plokštės, kurios gali atlaikyti dideles apkrovas. Specialus medžio drožlių išdėstymas ir karščiu apdoroti medienos sluoksniai užtikrina tolygų stiprumą visame plokštės paviršiuje.

7.Ar montuojant OSB medienos plokštes, jos turi būti papildomai apdorotos?

Ne, papildomas apdorojimas nėra būtinas. Ypač, jeigu šias plokštes naudojate pastato konstrukcijoms (stogui, grindims, sienoms sutvirtinti ir pan.). Vis dėlto, jos gali būti pritaikomos ir interjero apdailoje. OSB plokščių dažymas, lakavimas ir kitoks apdorojimas ne tik pagerina jų išvaizdą, bet ir papildomai apsaugo nuo aplinkos poveikio.

8.Ar plokštės yra atsparios drėgmei?

OSB, pagamintos iš medienos drožlių, yra gana jautrios drėgmei. Vis dėlto, perkant papildomai impregnuotas orientuotų skiedrų plokštes, jų atsparumas drėgmei gerokai padidėja. Jeigu ieškote priemonių montavimui lauke ir kitose drėgnose terpėse, kviečiame pasikonsultuoti su UAB „Mimeta“ specialistais. Parinksime Jums tinkamiausią variantą.

9.Ar šias plokštes galima pjaustyti ir formuoti?

Taip, OSB galima pjauti ir formuoti pagal individualius pageidavimus. Tai darant, būtina naudoti tam skirtą specializuotą įrangą, medienos apdirbimo įrankius. Labai svarbu šį darbą patikėti kvalifikuotam specialistui. Tik taip bus užtikrinamas saugumas, švarus ir tikslus pjovimas pagal specifinius statybos poreikius.