Klijuojančių putų naudojimas su EPS, XPS plokštėmis

Klijuojančių putų naudojimas su EPS, XPS plokštėmisKlijuojančių putų naudojimas su EPS, XPS plokštėmis


Klijuojant izoliacines plokštes prie fasado ar pamato, dažnai kyla klausimas, kokias priemones pasirinkti, kad rezultatas būtų geriausias. Vienas iš geriausių pasirinkimų klijuoti plokštes su Penosil poliuretano klijuojančiomis putomis. Su šiomis putomis klijavimo darbus pavyks atlikti greičiau, lengviau, taip pat po darbų aplinka bus tvarkingesnė. Penosil asortimente turi dviejų tipų klijuojančias putas tinkančias
Penosil Premium Polystyrol FixFoam 877 ir Penosil Premium SpeedFix EPS&XPS 878. Norint išvengti pasikartojančių klausimų, dalinamės patarimais kaip klijuoti EPS, XPS plokštes prie fasado ar pamatų su Penosil klijuojančiomis putomis.


Kaip paruošti paviršių?

               

Visų pirma nuo paviršiaus turi būti nuvalyti visi nešvarumai ir dulkės. Naudojant XPS plokštes su lygiu paviršiumi geriausia yra lengvai pašiaušti jų paviršių, taip bus pagerinamas sukibimas su putomis. Paviršiaus pašiaušimui puikiai tiks šlifavimo popierius arba statybinė tarka. Prieš pradedant darbus, plokščių paviršius turi būti sudrėkintas vandeniu.

               

Kokia temperatūra palankiausia?

Naudojant klijavimo putas, reikėtų atsižvelgti į aplinkos temperatūrą. Ji naudojimo metu turi būti ne mažesnė nei -5, ir ne didesnė nei +30 laipsnių. Klijuojančių putų balionėlio temperatūra turėtų būti nuo +5 iki +25 laipsnių. Prieš naudojimą balionėlį gerai būtų palaikyti kambario temperatūroje, kad jis nebūtų per daug atvėsęs, ar per daug įkaitęs.

Kaip naudoti putas su pistoletu? 

Prieš naudojimą klijuojančių putų balionėlį papurtyti ne mažiau kaip 20 kartų, jį laikyti vertikalioje padėtyje ir taip laikant užsukti ant pistoleto. Patogiausia viena ranka laikyti pistoleto rankeną, o kita - prisukti putų balionėlį. Sukant pistoletą būtina įsitikinti, kad jis nėra nukreiptas į žmogų. Tvirtinant prie pistoleto arba sukant pistoletą prie balionėlio, vožtuvas negali būti nukreiptas žemyn. Reguliuojant pistoleto gaiduką, nustatoma norima klijuojančių putų išeiga. 

Kaip purkšti putas?

Ant izoliacinės plokštės putos lygiagrečiai turi būti purškiamos lygiomis juostomis apie 3–4 cm nuo krašto ir viena juostelė plokštės viduryje lygiagrečiai ilgajai pusei (tarpai geriausiai iki 25 cm). Užpurkštas putas ant izoliacinės plokštė palaikyti apie 2 minutes ir stipriai prispaudžiant klijuoti izoliacinę plokštę prie sienos, fasado ar pamato. Kol putos nesustingo, judinti plokštę taip koreguojant galima iki 5 min. laikotarpyje.

Kokie užbaigiamieji darbai? 

Priklijavus šiltinimo plokštes, likusius tarpelius tarp jų geriausia užsandarinti sandarinimo putomis arba klijuojančiomis putomis Penosil Premium SpeedFix EPS&XPS 878. Kol putos dar pilnai nesustingo, jų likučius nuvalyti nuo paviršių ir iš putų pistoleto lengvai pavyks nuvalyti su Penosil Premium Foam Cleaner valikliu.
     
       

Taip pat rekomenduojame peržiūrėti ir klijuojančių putų apžvalgos video https://youtu.be/nd2oy93sXdw