Apšiltinimo sprendimai: mineralinė vata

Apšiltinimo sprendimai: mineralinė vata

             Šis apšiltinimo sprendimas atlieka svarbų vaidmenį pastatų, kuriuose gyvename, energijos vartojimo efektyvumui ir šiluminėms savybėms. Prastai apšiltintus namus ne visada lengva pastebėti. Už daugybės prabangių fasadų, nemažai namų turi netinkamą izoliaciją, kuri lemia aukštą šilumos perdavimo lygį. Dėl šių šilumos nuostolių bus žymiai didesnės sąskaitos už energiją, neigiamai paveiks oro kokybę, bus mažesnė triukšmo izoliacija. Šiltinimas mineraline vata populiarėja tarp statybininkų ir namų savininkų, besidominčių tvaresniais namų sprendimais. 


Kas yra mineralinės vatos izoliacija?

Mineralinė vata yra pluošto pagrindu pagaminta izoliacija. Ji daugiausia gaminama iš natūralaus akmens pluošto, pavyzdžiui, išlydytų vulkaninių uolienų, tokių kaip bazaltas, gabras, anortozitas ar dolomitas. Šios rūšies mineralinė vata gaunama iš vulkaninių uolienų, ištirpusių maždaug 1600 °C temperatūroje. Ši ištirpusi uoliena vėliau susukama į „vatą“ ir sujungiama skirtingomis dervomis bei aliejais. Tokio tipo vata  gali būti naudojama visoms namų izoliacijos reikmėms, įskaitant sienas, stogus, palėpes, lubas ir grindis.
           


Geriausios izoliacinės medžiagos savybės

Mineralinės vatos izoliacija gali pagerinti namų energijos vartojimo efektyvumą ir padėti sumažinti anglies dvideginio išmetimą. Tikroji energijos vartojimo efektyvumo nauda priklausys nuo sienų storio ir kitų pastato specifikacijų. 
Šis šiltinimo būdas gali apsaugoti pastatus nuo ugnies plitimo, taip sumažinant pažeidžiamumą buitiniams gaisrams. Bandymai parodė, kad mineralinės vatos izoliacija gali atlaikyti aukštesnę nei 1000ºC temperatūrą. Ji nedega, todėl neišskirs toksiškų dujų ar dūmų, jei bus veikiama didelio karščio. Šis ugnies įvertinimas padeda sulėtinti gaisro plitimą namuose ir taip pagerinti namų atsparumą.Mineralinės vatos izoliacija gali pagerinti namų akustines charakteristikas. Tai puikus pasirinkimas namams, esantiems netoli gatvių ar kitų triukšmingų vietovių. Šiltinimo vata daugiausia gaminama iš natūralių, atsinaujinančių arba perdirbamų medžiagų. 


Ar šis šiltinimo būdas yra saugus?Dirbdami su mineralinės vatos izoliacija montuotojai turėtų laikytis saugos procedūrų. Nors mineralinė vata nesukelia didelio odos dirginimo, montuojant galima įkvėpti nedidelius gabalėlius. Įkvėpus, gali atsirasti kvėpavimo sutrikimų. Taigi, montuojant patariama dėvėti kaukę nuo dulkių ir pirštines bei drabužius, kad apsaugotumėte odą.Su mineralinės vatos izoliacija susijęs aplinkosauginis rūpestis yra gamybos metu sunaudojamos energijos kiekis, nes vulkaninių uolienų tirpimo procesas reikalauja, kad krosnyse ilgą laiką būtų palaikoma ypač aukšta temperatūra. Šios medžiagos energetinis  pėdsakas yra palyginti didelis, palyginti su kitomis izoliacijos galimybėmis. Apšiltinimo vatos vatos yra nepralaidžios drėgmei, o tai reiškia, kad nereikia jaudintis dėl pelėsio ar izoliacijos sluoksnio keitimo, jei ji sušlaps. Bene didžiausias poveikis sveikatai daromas įrengimo metu.

Geriausi pasiūlymai
www.mimeta.lt internetinėje parduotuvėje https://mimeta.lt/430-siltinimo-vata