Apšiltinimo sprendimai: pučiama vata

Apšiltinimo sprendimai: pučiama vataKas yra pučiama vata?

       


Mineralinės vatos izoliacija dar žinoma kaip balta vata. Tai sauso užpildymo sistema, kurioje naudojamas granuliuotas pluoštas, kuris specialių aparatų pagalba yra įpučiamas į pastato ertmes (pvz. perdangą). Mineralinis pluoštas gamybos proceso metu yra apdorojamas vandenį atstumiančia medžiaga. Ši vata yra nesurišta, gryno pluoštinio stiklo pūtimo izoliacija, skirta plačiai pritaikyti naujai pastatytiems ir atnaujinamiems korpusams. Jis gaminamas kaip laisvai užpildytas produktas, kurį reikia pūsti specialia pūtimo mašina ir montavimo  priedais
.PrivalumaiPučiama mineralinė vata yra tinkama įvairioms šiltinimo sistemoms, tiek naujos statybos, tiek seniems pastatams. Jos naudojimas padeda sutaupyti energijos iki 25%, nes yra užpildomos tuščios sienų ertmės, todėl tiek žiemą, tiek vasarą, namai bus sandarūs, neleis kauptis drėgmei, bei užtikrins, jos būtų tinkamas oro cirkuliacija. Vienas iš privalumų taip pat būtų, jog pučiama mineralinė vata pasižymi aukštu triukšmo slopinimo lygiu. Šis produktas yra ilgaamžis, todėl nereiks atnaujinti ar ieškoti naujų šiltinimo sprendimų.

Pučiama vata yra pagaminta iš iki 80% perdirbto stiklo ir atitinka A1 lygio atsparumui ugniai, todėl yra saugi naudoti.

aaaaaaaaa


Ar sienų ertmių izoliacija gali sukelti drėgmės problemų?


Sienų ertmės iš pradžių buvo pastatytos kaip barjeras, kad drėgmė nepatektų į pastato vidų. Paplitusi klaidinga nuomonė, kad ertmės užpildymas paskatintų kondensatą ir padidėtų drėgmė. Mineralinės vatos izoliacija yra ne tik atspari vandeniui, bet ir leidžia sienoms kvėpuoti ir neleidžia kauptis nepageidaujamai drėgmei.