Patarimai norintiems taupiai atsinaujinti namą

Patarimai norintiems taupiai atsinaujinti namą

Šis straipsnis yra ne apie tai, kaip daryti kapitalinį remontą ar kaip naujam gyvenimui prikelti nusipirktą seną būstą. Šis straipsnis yra tiems, kuriems šiek tiek atsibodo namai, kuriuose gyvena, ir nori juos pakeisti neišleidžiant tūkstančių. Pagrindiniai mūsų patarimai:

1. PLANUOKITE. Prieš imantis darbų iš peties, įsivaizduokit, kad tai lyg naujos įmonės verslo planas -  nedidelis, bet būtinas. Dažnas norėdamas atnaujinti namus išleidžia gerokai daugiau nei norėjo ar įsivaizdavo būtent todėl, kad nebuvo pasidaręs smulkaus plano ar darbų sąrašo: ką nori namuose pakeisti ir kiek tas kainuotų bei kokie darbai ir prekės su tuo susiję.

Planavimas

Pavyzdžiui, norite tiesiog persidažyti kambarį, todėl pirmiausia pasidomite dažų kainomis ir pasiklausinėjus pažįstamų susigalvojate perdažymo darbų kainą (jei ne pats tą planuojate daryti). Tada pasikviečiate dažytoją ir jis, lyg būdamas profesionalus statybinių medžiagų parduotuvės atstovas, pradeda svarstyti, kad:

   - „Galbūt dar reiktų užglaistyt lubas"

   - „Gal norite pasikeisti lempas, nes jei jau perdažot lubas - gal iškart daryt viską gerai?"

   - „Gal visgi nepatinka tie dažomi tapetai, su kuriais pirkote butą, ir visgi lupam juos lauk?"

   - „Gal dar sutvarkom apsidaužiusias palanges?" ir t.t.

Norų sąrašas išauga ir iš planuoto „nusiperku dažų, pasamdau dažytoją" biudžeto ir staiga gauname visai rimtą kambario remontą.

Kitas dalykas - persidažius sienas, susitvarkius lubas, pasikeitus šviestuvus, baldai ima atrodyti per seni ir nederantys prie atnaujinto kambario. Taigi, praktiškai, bankrotas garantuotas.

Tad mūsų rekomendacija - tiksliai apsibrėžti, ko būtinai norite, įsivertinti, ko galbūt užsimanysite ir pasidaryti sąmatą - ją pasidaryti rekomenduojame po konsultacijos su specialistais (dažytojais, elektriku, santechniku ir pan.)


2. NENUVERTINKITE SAVĘS. Galbūt mokate atlikti smulkius darbus, tačiau bijote imtis namo atnaujinimo darbų? Kad būtų drąsiau - pažiūrėkite Youtube filmukų, pavyzdžiui, kaip keisti tapetus / perdažyti sienas / pasistatyti terasą / įsirengti pakeltas lysves ir t.t. Įsivertinkite, kokią techniką reiktų išsinuomoti, paskaičiuokite, kiek maždaug laiko tas užtruktų ir išbandykite savo jėgas.

Būkite sumanūs


3. PAGALVOKITE APIE DARBŲ SEZONIŠKUMĄ. Visi žymiai sparčiau užsakinėja terasas ir šiltnamius pavasarį, o rudenį šių prekių paklausa gerokai krenta. Lygiai taip pat ir kiti darbai turi savo sezonus ir jei namai nereikalauja skubaus atnaujinimo, tuomet rekomenduojame prisiderinti prie nesezoninio laikotarpio.

Darbų sezoniškumas


4. APMĄSTYKITE ALTERNATYVAS. Ne visada reikia imtis kraštutinumų ir daryti viską nuo 0. Pasitelkiant kūrybiškumą ar idėjų iš interneto, galima namus atsinaujinti geriau, nei kada galėjote įsivaizduoti.

   - Atsibodo seno parketo grindys? Neskubėkite ir nelupkite jų lauk. Galbūt kambaryje reikia tik patiesti Jums patinkantį kilimą ir grindys vėl atrodys nuostabiai;

   - Nuobodžiai atrodo baltas vonios interjeras? Nebūtina keisti plytelių, šiuo atveju užtenka pakeisti vonios kambaryje esančius aksesuarus: kilimėlius, rankšluosčius, radiatorius, dušo užuolaidą ir kt.;

   - Kambarys tamsus ir norisi stoglangio? Gal verta pabandyti perdažyti kambarį baltai ir pakeisti apšvietimą?

Alternatyvos


5. MATUOKITE. Naujokams visada rekomenduojame viską matuoti, nauji baldai, kurie parduotuvėje atrodo visai nedideli, visai kitaip atrodys ne 300 kvadratų parduotuvės salėje, o Jūsų 20 kvadratų svetainėje.

Matavimas


6. NEBŪKITE MAKSIMALISTAI. Kasmet nusimatykite po kelis būsto atnaujinimus (o gal net ir po vieną). Nuobodžiai atrodo namas iš išorės? Gal iš pradžių užtektų perdažyt tvorą? Pasodinti medžių ar krūmų? Ir tik tada griebtis perdažyt patį namą. Tas pats galioja ir su namo vidumi - mažais žingsniukais eidami padarysite mažiau klaidų ir išleisite mažiau pinigų. Įspūdingai atnaujinti kambarį galite ir tiesiog perdažę sienas, pakeitę užuolaidas ar pasikabinę nuotraukų.

Tikslo siekimas


7. NEATMESKITE INTERJERO DIZAINERIŲ PASLAUGŲ. Kartais profesionali nuomonė gali išgelbėti nuo papildomų išlaidų, neapdairiai padarytų klaidų taisymo bei padėti sukurti tikrai įspūdingą rezultatą. Beje, ar žinote, kad mūsų „Mimeta" komandoje yra interjero dizainerė, kuri tikrai nebrangiai konsultuoja interjero ar būsto atnaujinimo klausimais? 

Interjero dizainerio paslaugos

Palikite komentarą