Hidroizoliacijos sistema FIBERGUM – vieno komponento, paruošta naudojimui hidroizoliacija vidaus darbams

Hidroizoliacijos sistema FIBERGUM – vieno komponento, paruošta naudojimui hidroizoliacija vidaus darbams

Įrengiant saunas, vonios kambarius ar kitas patalpas, kuriose būna drėgna, labai svarbu užtikrinti, kad konstrukcijos nebūtų laidžios vandeniui. Norint išvengti drėgmės sukeliamų padarinių – pelėsių ir bakterijų atsiradimo, vandens pratekėjimo į žemiau esančias patalpas – prieš klijuojant plyteles paviršių visuomet būtina padengti hidroizoliacija.

„Mimeta“ rekomenduoja tai atlikti „Kiilto“ prekinio ženklo hidroizoliacijos sistema „Fibergum“. „Fibergum“ – tai vieno komponento, paruošta naudojimui hidroizoliacija vidaus darbams vonios kambariuose, prausyklose ar pirtyse.

„Fibergum“ hidroizoliacija tinkama daugeliui pagrindų, tokių kaip: betonas, plytos, glaistai cemento pagrindu arba statybinės plokštės, tinkamos naudoti drėgnose patalpose. Pagrindas turi būti lygus, sausas ir tvirtas.

Kaip patiems efektyviai hidroizoliuoti sienas ir grindis, naudojant „Fibergum“ sistemą ir kitas „Kiilto“ medžiagas, pataria „Mimeta“ specialistai. Vadovaukitės šiais  patarimais ir atlikite hidroizoliacijos darbus greitai bei paprastai.

Pagrindo paruošimas prieš naudojant „Fibergum“

Pagrindo drėgmė neturi viršyti 90% RH. Visas sukibimą silpninančias medžiagas būtina pašalinti. Nelygius betoninius paviršius rekomenduojama šlifuoti arba glaistyti cementiniais glaistais. Šildomoms grindims ir nuolydžiams formuoti rekomenduojame naudoti „Kestonit Termo“. Grindų šildymo elementus visada rekomenduojame montuoti prieš hidroizoliaciją – remkitės gamintojo rekomendacijomis.

Armavimas

Vidiniuose ir išoriniuose kampuose, siūlėse ir skirtingų medžiagų susidūrimo vietose reikia naudoti sutvirtinimo juostas „Kiilto“. Kitaip tariant, sutvirtinimo juostos turi būti montuojamos visur, kur susijungia skirtingos medžiagos ir kur gali atsirasti deformacija. Armuojant grindis ir sienas, juosta abu paviršius turi dengti lygiai po 5 cm.

Trapo hidroizoliavimui naudokite savaime limpantį „Kiilto“ butilinį trapą. Arba vadovaukitės trapo gamintojo instrukcijomis. Sutvirtinimo medžiagos turi būti tinkamai padengtos mastika, kad susidarytų tolygus, homogeninis sluoksnis. Sutvirtinamoji juosta turi būti įspaudžiama į ką tik išteptą hidroizoliacinės mastikos sluoksnį taip, kad neliktų oro burbuliukų ir medžiaga nesusiraukšlėtų. Jei bus raukšlių ar oro burbuliukų, hidroizoliacijos sluoksnis nebus sandarus.

Pagrindas Rekomendacijos
Betonas ar lyginamieji
mišiniai
„Fibergum Primer“ (skiestas vandeniu santykiu 1:1).
Keramikinės plytelės Glaistyti plyteles klijais („Ultra Fix“, „Super W“, „Kerapid DF“). Klijams išdžiūvus,
gruntuoti „Fibergum Primer“ gruntu, skiestu vandeniu 1:1.
Gipso kartono plokštės „Fibergum Primer“ koncentratas.
Blokeliai, plytos Glaistyti glaistais cemento pagrindu:
Sienas: „Kiilto TT“, „Kiilto OT Light“, „Kiilto KL“, „Kiilto SR DF“.
Grindis: „Kestonit Optio“, „Kestonit Finish“, „Kestonit Termo,“ „Maxirapid“, „Kiilto 70“.
Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293

Darbo sąlygos

Pagrindo ir patalpos temperatūra +15...25 °C. Grindinį šildymą rekomenduojama išjungti prieš dvi dienas, o įjungti po savaitės, pabaigus visus apdailos darbus. Vėdinant patalpas galima paspartinti hidroizoliacijos džiūvimo laiką, tik jokiu būdu nedžiovinkite hidroizoliacijos dirbtinai.

Išeiga:

Grindys: 2 sluoksniai, 1 kg/m² – minimalus sluoksnio storis 0,5 mm.

Sienos: 2 sluoksniai, 0,8 kg/m² – sluoksnio storis 0,4 mm.

 • Silpnus paviršius rekomenduojama sustiprinti.
 • Klijų, glaisto likučius ir kitus sukibimą silpninančius medžiagų likučius būtina pašalinti.
 • Gruntuojamas paviršius turi būti švarus.
 • Pagrindas, esantis netoli žemės paviršiaus, turi būti apsaugotas nuo kapiliarinės drėgmės prasiskverbimo.
 • Prieš įrengiant hidroizoliaciją gruntas turi būti pilnai išdžiūvęs.


Sienų hidroizoliavimas

Nelygūs sienų paviršiai glaistomi cementiniais glaistais „Kiilto TT“, „Kiilto OT“, „Kiilto OT Light“, „Kiilto KL“ ar„ Kiilto SR DF“, ir šlifuojami.

1. Sienas nugruntuokite su „Fibergum Primer“ gruntu. Leiskite gruntui džiūti ne mažiau nei 2 valandas.

2. Prieš darbą visada išmaišykite hidroizoliaciją. Naudojant teptuką ar volelį užtepkite hidroizoliaciją ant sienų, kampų, vertikalių plokščių sujungimų, varžtų galvučių. Ant šių vietų prispauskite „Kiilto“ sutvirtinimo juostą. Įsitikinkite, kad juosta tolygiai sudrėko ir prisiklijavo.

3. Vandentiekio vamzdžiams sutvirtinti naudokite „Kiilto“ movas, kaip alternatyvą galima naudoti „Kiilto“ juostą. Jos viduryje išpjaukite angą, 4 mm siauresnę  vamzdžio diametras ir priklijuokite „Fibergum“ pagalba.

4. Voleliu užtepkite hidroizoliaciją per visą hidroizoliuojamą plotą. Leiskite džiūti apie 2 valandas (džiūnant keičiasi spalva).

5. Denkite antrą sluoksnį „Fibergum“ ir leiskite džiūti apie 6 val. Įsitikinkite, kad hidroizoliacijos sluoksnis yra tolygus. Jei sluoksnis yra nepakankamas, galima tepti papildomai. Hidroizoliacijos sluoksnis ant sienų turi būti 0,4 mm.

6. Pradėkite klijuoti plyteles nuo grindų antros eilės, ne žemiau kaip 10 cm. Naudokite Jums tinkančius „Kiilto“ plytelių klijus. Plytelių tarpus galima glaistyti praėjus 1 – 3 paroms po plytelių suklijavimo (sekite klijų naudojimo instrukciją).

Grindų hidroizoliavimas

Nelygūs grindų paviršiai šlifuojami arba lyginami „Kiilto“ grindų išlyginamaisiais mišiniais. Prieš išlyginamuosius mišinius naudokite gruntą „Start Primer“ arba „Fix Primer“.

1. Sausas ir lygias grindis nugruntuokite su „Kiilto Fibergum Primer“ gruntu, praskiestu vandeniu santykiu 1:1

2. Tepkite „Fibergum“ voleliu ar teptuku grindų ir sienų sandūrą, ir įspauskite armavimo juostą. Ją iš viršaus taip pat sutepkite, kad pilnai sudrėktų.

3. Kampams armuoti naudokite „Kiilto“ vidinius ar išorinius kampus

4. Ant nugruntuoto pagrindo stipriai prispauskite savaime limpantį butilinį trapo sutvirtinimą. Išpjaukite trapo skylę, bet siauresnę 40 mm nei trapo žiedas.

5. Atidžiai įstatykite trapo žiedą (sekite trapo gamintojo montavimo instrukciją).

6. Aptepkite trapą iš kraštų ir užklijuokite „Kiilto“ armavimo juostas. Juosta turi uždengti savaime limpantį trapo sutvirtinimą 30 mm.

7. Pilnai padenkite trapo sutvirtinimą „Fibergum“ hidroizoliacija.

8. Dabar galima užtepti grindis per visą plotą. Leiskite pirmajam sluoksniui džiūti 2 val. (keičiasi spalva).

9. Denkite antrą sluoksnį „Fibergum“ ir leiskite džiūti apie 6 val. Įsitikinkite, kad hidroizoliacijos sluoksnis yra tolygus. Jei sluoksnis yra nepakankamas, galima tepti papildomai. Hidroizoliacijos sluoksnis ant grindų turi būti 0,5 mm.

10. Pradėkite klijuoti plyteles. Naudokite tinkamus „Kiilto“ plytelių klijus

11. Plytelių siūlių glaistymas atliekamas su „Kiilto“ plytelių siūlių glaistais po 1 – 3 parų, kai plytelės buvo užklijuotos (sekite klijų naudojimo instrukciją).

12. Kampus ir kitus plyšius užpildykite „Kiilto“ sanitariniu silikonu. Patalpas galima pradėti naudoti sekančią dieną, grindinį šildymą įjungti po savaitės.

Papildomos medžiagos:

„Kiilto“ tvirtinimo juosta


„Kiilto“ pluoštinė juosta kampams sutvirtinti ir izoliuoti, naudojama kartu su „Kiilto“ hidroizoliacijos membranomis. „Kiilto“ tvirtinimo juosta skirta izoliuoti kampus, jungtis ir medžiagų sandūras. Naudojama kartu su „Kiilto“ hidroizoliacijos membranomis.

„Kiilto“ vidinio kampo sutvirtinimas

Iš anksto pagaminti „Kiilto“ vidinių kampų sutvirtinimai turi būti naudojami su „Kiilto“ hidroizoliacija. Naudojimas: iš anksto suformuoti elastingi kampų sutvirtinimai turi būti naudojami su ritininėmis vandeniui atspariomis membranomis. Būtina naudoti kaip „KeraSafe“ vandeniui atsparios sistemos dalį.

„Kiilto“ išorinio kampo sutvirtinimas
Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293

Iš anksto pagaminti „Kiilto“ išorinių kampų sutvirtinimai turi būti naudojami su „Kiilto“ hidroizoliacinėmis membranomis. Naudojimas: iš anksto suformuoti elastingi kampų sutvirtinimai turi būti naudojami su ritininėmis vandeniui atspariomis membranomis. Būtina naudoti kaip „KeraSafe“ vandeniui atsparios sistemos dalį.

„Kiilto“ butilinė juosta


Savaime limpanti butilo juosta, skirta sutvirtinti ir sandarinti kampams naudojant „Kiilto“ hidroizoliacines membranas. Taip pat tinka sandarinti konstrukcijas su „Kiilto Airblock Fiber“ ir „Coat“ sandarinimo produktais, taip pat ir su „Kiilto Keramix A + X“ bei „Kiilto KeraPro“ hidroizoliacinėmis membranomis. Privalumai:

 • paprasta įrengti;
 • savaime prilimpanti;
 • ypač tinka naudoti išorėje;
 • taip pat tinka oro ir radono nuotėkiams sandarinti;
 • rulonas 10 cm x 20 m.

Naudojimas: kampų sandarinimui ir sutvirtinimui naudojant „Kiilto“ hidroizoliacines sistemas. Ypač tinka naudoti išorėje. Galima naudoti oro nuotėkiams sandarinti naudojant „Kiilto Airblock Fiber“ ir „Airblock Coat“ produktus, jei būtina. „Kiilto Airblock Fiber“ taip pat gali būti naudojamas kaip radono barjeras be sandarinimo juostos. Sandarinant oro ar radono nuotėkį su „Kiilto Keramix A + X“ ir „Kiilto KeraPro“ hidroizoliacijomis, visada naudokite „Kiilto“ butilo juostą arba „KeraSafe Saumanauha“ sandarinimo juostą.

Elastinga hidroizoliacinė juosta „Flächendichtband“


Tai daugiasluoksnių hidroizoliacijos sistemų kampams bei sandūroms formuoti ir siūlėms užtaisyti skirta elastinga juosta, naudojama su hidroizoliacinėmis medžiagomis „Flex-Dicht“ ir „Flächendicht“, HydroFlex“. Techninė informacija:

 • tamprumas: 57%;
 • tempimo stipris: 7,6 N/mm²;
 • sąnaudos: pagal poreikį.

Visas šias medžiagas galite įsigyti „Mimeta“ statybinių medžiagų ir apdailos prekių parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Druskininkuose, taip pat internetu mimeta.lt
Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293

Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293


Daugiau informacijos: https://www.visainfo.lt/hidroizoliacijos-sistema-fibergum-vieno-komponento-paruosta-naudojimui-hidroizoliacija-vidaus-darbams-97293