Skirtumai tarp EPS ir XPS polistireno

Skirtumai tarp EPS ir XPS polistireno


Skirtumai tarp EPS ir XPS polistirenoPolistirenas yra lengva plokščių pavidalo medžiaga, skirta naudoti pastatų šiltinimui, sandarinimui, kuri reikalinga projektuojant funkcionalų, ekonomišką ir energiją taupantį pastatą. Vienas iš būdų apšiltinti pastatą yra įvairių storių standžiosios putplasčio izoliacijos įrengimas išorinėje sienos karkaso pusėje. Du dažniausiai montuojami standžiojo putplasčio izoliacijos tipai yra putų ir ekstruzinis polistirenas (EPS ir XPS). Abu atlieka tą pačią pagrindinę funkciją: suteikia galimybę valdyti šilumos perdavimą pastato sistemoje. Tačiau jie turi ir skirtumų.

Pagrindinis bet kokios izoliacinės statybinės medžiagos tikslas yra užtikrinti teigiamą šiluminį našumą. Tačiau tai nėra vienintelis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis polistireno izoliacinę medžiagą. Taip pat labai svarbu žinoti, kaip jis veiks skirtingomis sąlygomis.

XPS gaminamas nepertraukiamu ekstruzijos būdu, kurio metu gaunama uždarų porų putplasčio izoliacija. Kita vertus, EPS gaminamas plečiant sferinius rutuliukus formoje, o tada naudojant šilumą ir slėgį, kad rutuliukai susilydytų. 

Kiekvienas produktas gali būti labiau tinkamas tam tikram naudojimui nei kitas. Tai galima padaryti aiškiau išnagrinėjus kiekvieno gaminio apsaugą nuo šilumos ir drėgmės, atsparumą ugniai ir vandeniui bei pasekmes tvariai suprojektuotiems projektams. Trumpai tariant Putų polistirenas ir ekstruzinis polistirenas abu yra pagaminti iš polistireno, tačiau EPS sudaro maži plastikiniai rutuliukai, kurie yra sulydyti, o XPS prasideda kaip išlydyta medžiaga, kuri iš formos išspaudžiama į lakštus. XPS dažniausiai naudojama kaip putplasčio plokštės izoliacija.Apsauga nuo drėgmės ir šilumos išlaikymasŠilumos atsparumas naudojant medžiagos sluoksnį žymimas R verte ir yra išreiškiamas m2K/W. Kuo R vertė didesnė, tuo didesnė ir praeinančios šilumos varža ir tuo geresnė pastato izoliacija. Ši vertė yra medžiagos atsparumo šilumos perdavimui matas.
Šiai vertei apskaičiuoti naudojama formulė: R = d / λ, kur: R = šilumos varža, nurodyta m 2 K / W d = medžiagos storis metrais. λ = šilumos laidumo koeficientas

Kieta putplasčio izoliacija užtikrina puikias R vertes tokiam plonam gaminiui, tačiau ne visos standžios putos pasižymi tokiomis pat šiluminėmis savybėmis. Izoliacijos pasirinkimas turėtų būti atliktas įvertinus, kokį poveikį jos savybės turės sienų eksploatacinėms savybėms.EPS putų polistirenasEPS yra izoliacija, plačiausiai naudojama izoliuoto betono formose, konstrukcinėse izoliuotose plokštėse (SIP) ir išorinėse izoliacijos ir apdailos sistemose. Ji turi mažiausią vidutinę standžiosios putų izoliacijos R vertę. EPS yra itin lengvas produktas, pagamintas iš putų polistirolo karoliukų.

Polistireno putplastis EPS gali būti panaudojamas įvairiems būdams dėl puikių savybių, įskaitant gerą šilumos izoliaciją, garso slopinimo savybes ir ypatingą lengvumą. EPS yra patvarus, stiprus ir lengvas, todėl jį galima naudoti kaip izoliuotą skydų sistemą fasadams, sienoms, stogams ir grindims pastatuose, kaip plūduriuojančią medžiagą statant prieplaukas ir pontonus, taip pat lengvą kelio ir geležinkelio konstrukciją. Šios izoliacinės plokštės turi amortizacines savybes, todėl idealiai tinka ne tik pastatų šiltinimui, izoliacijai, bet puikiai tiks ir saugoti ir gabenti trapius daiktus.

 Kodėl EPS naudinga?

 • Aukšta šilumos izoliacija
 • Atsparus drėgmei
 • Itin patvarus
 • Lengvai perdirbama
 • Universali jėga
 • Lengvas ir nešiojamas
 • Didelės šoko sugerties charakteristikos
 • Atsparus suspaudimui
XPS Ekstruzinis polistirenas
Ekstruzinis polistirenas turi uždarų ląstelių struktūrą ir dažnai yra tvirtesnis, pasižymi aukštesnėmis mechaninėmis savybėmis ir iš esmės yra brangesnis nei EPS. Jo tankio diapazonas yra apie 28–45 kg/m3. XPS gaminamas iš tų pačių pagrindinių medžiagų kaip ir EPS. Ekstruzinio polistireno gamybos procesas tik šiek tiek skiriasi nuo putų polistireno.

Panašiai kaip ir EPS, XPS turi daugybę panaudojimo būdų. Jis gali būti naudojamas pastatų, stogų ir betoninių grindų izoliacijai. Ekstruzinio polistirolo medžiaga taip pat gali būti naudojama amatams ir modelių kūrimui, ypač architektūriniams modeliams.

Ekstruzinis polistirenas pasižymi puikiomis energijos taupymo savybėmis dėl patobulintų fizinių ir mechaninių savybių. Ši izoliacinė medžiaga turi daugybę vertingų pranašumų: mažą šilumos laidumą, didelį stiprumą, biologinį atsparumą, ekologišką suderinamumą ir naudojimo patvarumą daugiau nei 40 metų.
Kodėl XPS naudinga?

 • Efektyvi šilumos izoliacija
 • Didelis stiprumas
 • Cheminis atsparumas
 • Ilgaamžiškumas
 • Atsparus oro sąlygoms
 • Minimali vandens įgertis
 • Lengvas montavimas