Ekspertai atsako: ar OSB plokštės kenksmingos?

Ekspertai atsako: ar OSB plokštės kenksmingos?

OSB, arba orientuotų skiedrų plokštės, yra statybinė medžiaga, dažniausiai naudojama vidaus darbams. Jos populiarumą lemia nesudėtingas OSB plokštės montavimas, platus pritaikymas ir ilgaamžiškumas.

Nepaisant šių privalumų, egzistuoja nemažai mitų ir klaidingų įsitikinimu apie šią medžiagą. Vienas iš jų – OSB plokštės kenksmingumas.

Mimeta.lt komanda kviečia paneigti mitus: pats metas atsakyti, ar orientuotų skiedrų plokštės iš tiesų yra pavojingos sveikatai ir aplinkai.

Mitas nr. 1: OSB plokštės gaminamos iš sintetinių medžiagų, kurios kenkia aplinkai.

Pirkėjai vis dažniau ieško aplinkai draugiškų statybinių medžiagų. OSB plokštės yra suderinamos su tvarios aplinkos idėjomis. Jų gamybai naudojamos natūralios medienos skiedros, kurios suklijuojamos tarpusavyje pasitelkus specialias, saugias chemines medžiagas. Tinkamai rūpinantis šiomis plokštėmis, cheminės medžiagos nepatenka į aplinką.

Viena iš svarbiausių taisyklių – atitarnavusias OSB plokštes atsakingai išmesti tam skirtoje vietoje. Plokščių negalima deginti, išmesti kartu su bendromis komunalinėmis atliekomis. Tai padės išvengti aplinkos taršos.

Mitas nr. 2: OSB plokštės kenksmingumas pasireiškia dėl didelio formaldehidų kiekio.

Tiesa, kad OSB plokštės turi formaldehidų. Tai cheminiai junginiai, kurių didesnis kiekis iš tiesų yra kenksmingas žmonių ir gyvūnų sveikatai.

Ar tai reiškia, kad OSB produktai yra nesaugūs ir jų negalima naudoti vidaus patalpose? Tikrai ne. Formaldehidų randama visuose lakuotuose paviršiuose. Leistinas jų kiekis yra ne daugiau kaip 8mg / 100 g. sausos medžiagos E1 emisijos klasei.

Mimeta.lt parduotuvėje yra tik saugios, kruopščiai patikrintos OSB plokštės, kuriose formaldehidų kiekis yra saugus, atitinka ES galiojančias griežtas sveikatos normas ir puikiai tinka vidaus apdailai.

Jeigu norite papildomai apsaugoti OSB plokštę net ir nuo leistino kiekio formaldehido išskyrimo, Jums padės OSB plokštės dažai ar lakai, kurie neturi jokių kenksmingų medžiagų, yra bekvapiai.

Mitas nr. 3: pjaunant, gręžiant ar kitaip apdorojant OSB gaminius, į aplinką patenka toksiškos dalelės.

OSB plokštės kenksmingumas neretai siejamas su jų apdorojimu. Neva pjaustant ar gręžiant plokštes, į aplinką patenka pavojingi junginiai.

Orientuotų skiedrų plokštės gaminamos saugiai, užtikrinant, kad į aplinką nepatektų sveikatai grėsmingas toksiškų junginių kiekis. Taigi, jas apdorojant, pavojaus sveikatai nėra.

Žinoma, dirbant su plokštėmis, kaip ir su bet kokia kita statybine medžiaga, reikia pasirūpinti svarbiausiomis saugos priemonėmis. Nepamirškite darbo pirštinių, apsauginių akinių ir kaukės, kuri apsaugos, kad neįkvėptumėte dulkių. Dirbant viduje pasirūpinkite geru patalpų vėdinimu.

Mitas nr. 4: OSB plokštės yra labai degios.

Kaip OSB plokštės kenksmingumas, taip ir didesnis degumas yra dar vienas mitas. Orientuotų skiedrų plokštės nėra mažiau atsparios ugniai nei kitos statybinės medžiagos, gaminamos iš medienos (pavyzdžiui, fanera).

Siūlome plokštes, kurių sudėtyje yra medžiagų, didinančių OSB plokštės atsparumą ugniai. Tai reiškia, kad šiuos gaminius visiškai saugu naudoti net gyvenamosiose patalpose.